פולדרים למסיבת סיום בגן


אני גננת כבר עשרים ושתיים שנה. בכל שנה אני מרגישה שעולות הציפיות של ההורים מהגננות בנוגע למסיבות לפני החגים, לימדי הולדת והכי חשוב – מה יהיה במסיבת סיום של סוף שנה. ועוד יותר חשוב מהכי חשוב – מה תהיה המתנה שכל הילדים וההורים יקבלו. כל שנה אני בלחץ מזה. פעם היינו מכינים כדורי שוקולד בכל מני סדנאות שוקולד וההורים היו מבסוטים עד הגג. היום אין דבר כזה. אם לא מקבלים מינימום בוק מקצועי של כל ילד זה כאילו שהוא לא היה בגן ושום זיכרון לא ישאר מהגן כי זה לא מתועד בשום מקום.

אז השנה הלכתי לחנות לצרכי גננות ומורות שאני תמיד הולכת אליה ושאלתי אם יש איזה המצאה חדשה. הם אמרו שווקא כן. יש דבר שנקרא פולדר. אוקיי, מה זה פולדר? שאלתי. נותנים לכל הילדים פולדרין מעוצבים עם השם והתמונה שלהם, הם אמרו, זה בעצם תיקייה שבה שמים כל מיני מזכרות ודברים שהיו בגן בשנה החולפת. זה היה נשמע לי כמו רעיון טוב אז החלטתי ללכת על זה. חוץ מזה שפשוט לא היה לי שום רעיון אחר וגם המוכרת הותיקה שהיא חברה טובה שלי אמרה לי שזה הולך השנה והרבה גננות עושות את זה אז בטח גם האימהות יהיו מרוצות.

אז בחרתי לגן שלי פולדרים בצבע תכלת עם ציורים של קשת בענן ובאמצע יש מקום לראש של הילד ולכיתוב של השם שלו. הכנתי לכל ילד פולדר עם ציורים שהוא הכין במהלך השנה ושהיו תלויים עד עכשיו על הקיר הגן. במסיבת הסיום, אחרי שהילדים עשו את ההופעה שלהם וכל ההורים והבים התרגשו עד שמעות וצילמו במצלמות וידאו כאילו מדובר במינימום ברק אובאמה שמופיע בגן, הענקתי להם בשעה טובה ומוצלחת את הפולדרים המעוצבים. מה אני אגיד לכם, הם היו מבסוטים עד השמיים. קודם כל, הילדים ממש התרגשו לראות את עצמם על גבי הפולדר ליד הקשת בענן. דבר שני, האימהות ממש שמחו שיש להן תיקיה שבה מאוגדים כל הציורים והמזכרות מהשה החולפת. אמא אחת אפילו אמרה לי שיש לה עוד ילדה בגן אחר, של צעירים יותר, ושפה היא קיבלה מתנה פי אלף יותר שווה. איך שהיא אמרה את זה נרגעתי. לפחות בתחרות הזאת ניצחתי ואני יכולה לישון בשקט.

אז לשנה הקרובה אני ממליצה לכל הגננות ללכת על פולדרים. זה משמח את ההורים ועושה טוב גם לילדים.

יש לך מה להוסיף? לך על זה!